Oživení pneumatik – dlouhodobý efekt za pár korun

Nespočetkrát jsem používal klasické spreje na oživení pneumatik, které můžete znát z benzínových pump. Vytvoří na gumě pěnu, tu necháte chvíli působit a pak kolo jenom přejedete hadrem. Tu pěnu koupíte za 150 Kč, je to celkem rychlé, ale v zásadě to vydrží maximálně týden a to s tím autem nesmíte skoro jezdit. Takový sprej vydržel tak na 3 – 4 sady kol, což není hrůza, ale s porovnáním s přípravkem, který používám teď je to nesrovnatelné.

Tímto bych chtěl poděkovat svému kamarádovi Danovi, který má krásnou Audi A5 v Coupé v černé a je až blázen do toho, aby se to auto lesklo jako „psí kulky“. Byl to právě on, co mi říkal, že kola dělají auto a nemyslel to tehdy na litá kola, ale na čistotu pneumatik. Když totiž máte černé auto, musíte se o něj starat o dost více, než o světlé barvy. Mít naleštěné černé auto a k tomu mít zašedlé, až někdy zažloutlé pneumatiky, tak to vypadá prostě blbě.

MEGUIAR’S Endurance High Gloss Tire Gel

U předchozího auta jsem to nijak neřešil, ale u nové Octavie v RS chcete mít auto prostě v TOPu. Bílo černá kombinace je krásná, ale o to víc to chce, aby černá byla černou a ne šedou. Proto jsem asi po 14 dnech, co jsem auto měl psal Danovi, ať mi pošle odkaz na ten přípravek. Logicky jsem si ho podle toho názvu nemohl zapamatovat. Kvůli pandemii byly obchody zavřené a já ho chtěl prostě hned, takže jsem si ho objednal na Alze a vyzvedl rovnou v Holešovicích.

Aplikace je jednoduchá

Kola jsem samozřejmě umyl na bezkontaktní myčce, nechal je oschnout a přípravek jsem pomocí kuchyňské houbičce za pár kaček nanesl. Logicky jsem pak ještě počkal, než se ten gel vpije a proto auto nechal asi hodinu stát. Ten efekt byl okamžitě znát. Černá guma je fakt černá. A to se bavíme o pneumatikách, které byly 10 dní na autě. U starších aut a pneumatik je rozdíl neskutečný! Výhodou toho gelu je, že se vpije do gumy a každou novou aplikací prodloužíte délku doby, během které budou kola opravdu černá. Popravdě mám najeto 1700 km a kola jsou stále v TOP stavu.

Aplikace houbičkou nebo aplikátorem

Když jsem se později s Danem bavil a „děkoval“ mu za tip na tento přípravek, tak mi ještě řekl, že si mám koupit aplikátor, protože to s ním jde jednodušeji. Stojí 219 Kč, ale s ohledem na cenu běžných kuchyňských houbiček mi to nedávalo úplný smysl. Za 219 Kč si pořídím 200 jednorázových houbiček, ale na druhou stranu Dan celkem dobře argumentoval tím, že nemusím kupovat 200 houbiček a po každé aplikaci je vyhazovat (vliv na přírodu), ale hlavně s aplikátorem i šetřím peníze, protože i ten aplikátor se postupně nasaje gelem a proto pak stačí méně a méně nového gelu. Tím pádem menší spotřeba a nemusím kupovat častěji gel.

473 ml gelu na nespočet aplikací

Když jsem na začátku napsal, že přípravek ve spreji byl na 3 – 4 sady kol, tak gel od MEGUIAR’S má výdrž minimálně na 50 sad kol. Když jsem totiž udělal první aplikaci, tak z lahve neubylo téměř nic. S aplikátorem pak ještě více, než 50 sad, protože ten gel budete mít právě v něm. Při ceně 350 Kč to vychází mnohem lépe i z pohledu financí.

Bohužel jsem z toho byl tak unešený, že jsem zapomněl nafotit fotku před a po, ale to brzy napravím. Pokud hledáte něco, co ověřeně funguje, určitě tento gel vyzkoušejte. Litovat určitě nebudete! Navíc se jedná o přípravek, který doporučují i další členové AUTO skupin na Facebooku. Nezapomeňte, že mě (respektive mé auto) můžete sledovat i na Instagramu pod názvem Octavia4RS.